Požičovňa domácich miláčikov je projekt, ktorý prináša obojstrannú radosť

Ako funguje prenájom mačičiek, psíkov a iných živých domácich miláčikov

Požičovňa domácich miláčikov má slúžiť jednému jedinému účelu: tebe má urobiť radosť a zvieratku, ktorého lásku chceš či potrebuješ pocítiť… no, vlastne takisto. Má a musí teda ísť o obojstrannú pohodu, radosť a spokojnosť. V žiadnom inom prípade nemá tento projekt význam a dôvod existovať. Určite tu nejde o zisk a preto na tomto webe ani nenájdeš nič ako cenník služieb. Akýkoľvek výťažok je použitý na pomoc zachráneným mačkám. (Aktualizované 27. 03. 2021)

Titulok „požičovňa domácich miláčikov“

je formulácia, ktorá možno na prvé počutie znie zvláštne. Akoby sa jednalo o nejaký tovar. Ako sme však vysvetlili v texte o prenájme mačiatok a šteniatok: technicky vzaté neponúkame prenájom zvieratiek ako takých. Výrazom „požičovňa domácich miláčikov“ máme vlastne na mysli ponuku času stráveného v spoločnosti zvieratka.

Za istý poplatok * môžeš vďaka tejto stránke ty sám, tvoja partnerka, ktorej chceš urobiť radosť, možno tvoje dieťa, ktoré túži po kontakte so zvieratkom alebo ktokoľvek iný stráviť čas hraním sa a prípadne aj opaterou malého živého tvora. Alebo veľkého, ak si namiesto mladučkého maličkému mačiatka želáš dospelého bernardína. 🙂

* Ako bolo spomenuté:

v tomto projekte neexistuje nič ako cenník či požičovné.

Suma, za ktorú čas so zvieratkom získaš, je výlučne vecou aktuálnej dohody. Jej výška závisí

  • od druhu zvieratka: inú čiastku si vypýta Zuzka za niektorú z mačičiek, ktoré má doma a inú čiastku musíme žiadať, ak chceš od nás zabezpečenie akéhokoľvek iného druhu;
  • od vzdialenosti, ktorú treba so zvieratkom pre teba precestovať;
  • v malej miere od času, ktorý si želáš so zvieratkom stráviť a to z toho dôvodu, že pri dlhšej dobe bude majiteľ zvieraťa veľmi pravdepodobne chcieť priebežne navštíviť a skontrolovať, či je o jeho miláčika dobre postarané a či je všetko v poriadku.

Odmenu za prenájom času so zvieratkom nechávame často navrhnúť tebe ako zákazníkovi. Môžeš mať srdce a teda ponúknuť ju relatívne vyššiu, než ti príde tak nejako primerané – pretože vieš, že tie peniaze nejdú na nikoho komfort, ale výlučne na pomoc (ďalším) zvieratám. Ako príklad pre tvoju predstavu uvedieme, že minimálna suma, za ktorú má zmysel priviezť ti mačiatko v rámci Bratislavy je € 30. (V tejto čiastke sú zahrnuté dve cesty autom k tebe a od teba – dovoz a odvoz mačiatka, ako aj všetky ostatné náklady s tým spojené.)

Po technickej stránke

funguje požičovňa domácich miláčikov takto:

prvý kontakt s tebou ako klientom rieši spravidla Andy Morávek. Zodpovie ti otázky, odpovede na ktoré si nenašla/nenašiel na tejto stránke. Informuje ťa o všetkých podrobnostiach a o aktuálnych, príp. okamžitých možnostiach – podľa toho, ako promptne potrebuješ riešiť prenájom zvieratka a teda času s ním stráveného. V prípade, že ti ide o mačaciu spoločnosť, pravdepodobne ťa bezprostredne skontaktuje so Zuzkou Hatala Šimončičovou. Mačky má ona sama ako ich nadšený a obetavý záchranca a opatrovateľ doma.

Aké zvieratká má požičovňa domácich miláčikov k dispozícii?

Okamžite a v princípe kedykoľvek sme schopní zabezpečiť mačičky. S dospelými mačkami nie je problém nikdy, menšie mačky alebo vyslovene mačiatka nemusí mať Zuzka doma úplne nonstop. V každom prípade však vieme akékoľvek mačičky a v relatívne akomkoľvek počte zabezpečiť doslova vždy.

Čo sa ostatných druhov domácich miláčikov týka, permanentne hľadáme ľudí na spoluprácu. Prostredníctvom siete záchrancov mačiek sa dokážeme obrátiť na milovníkov zvierat a pokým na to máme dostatok času, spravidla dokážeme „vypátrať“ niekde nejaké zvieratko toho druhu, ktorý hľadáš alebo ktorý si želáš.

Na aký účel ide prípadný výnos z tohto projektu?

Na jeden jediný.

Na financovanie pomoci zachráneným mačkám. Do posledného eura. Andy ako tvorca a prevádzkovateľ tohto projektu si pre seba nenecháva ani cent a to ani na prevádzku stránky ako takej. Je to jediný projekt, ktorý živí z vlastného vrecka čisto so zámerom pomôcť nevinným zvieratám.


Titulný obrázok je z našej vlastnej dielne, z fototvorby Andyho Morávka. Ten netvrdí, že fotí v pravom zmysle slova. Formulovať by to bolo možné skôr tak, že pre vlastnú radosť a zábavu príležitostne loví zaujímavé zábery.